Zapraszamy w Podkarpackie

A teraz kilka słów zaproszenia do odwiedzenia województwa podkarpackiego, które z wielu powodów zasługuje na szczególną uwagę. Bo chociaż mieszkamy w najdalej na południowy wschód wysuniętym zakątku Polski, mamy wiele do zaoferowania każdemu, kto chce do nas przyjechać. Walory przyrodniczo-kulturowe stawiają nas na bardzo wysokim miejscu pod względem atrakcyjności turystycznej. Podkarpackie już w tej chwili może poszczycić się dobrze przygotowaną infrastrukturą turystyczną, wychodzącą naprzeciw nawet najbardziej wyszukanym oczekiwaniom, ale zapewniamy, że to dopiero początek tego, czym tutaj w przyszłości będziemy mogli pozytywnie zaskoczyć wszystkich gości.

W zakresie wypoczynku czy inwestowania, jak i coraz modniejszego wyboru swojego nowego polonina wetlinska smerekmiejsca na ziemi, niewątpliwie królują Bieszczady, które nie wymagają już dodatkowej reklamy, gdyż znane są i w Polsce, i poza jej granicami. Z dnia na dzień wzrasta natomiast popularność Beskidu Niskiego, gdzie powróciła na dobre łemkowska tradycja wzmocniona elementami rodem z amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Wielowiekowe pogranicze kulturowe pozostawiło wiele cennych śladów w postaci zabytków kultury materialnej świeckiej i sakralnej, jak też niematerialnej przejawiającej się w pielęgnacji obyczajowości mieszkających niegdyś i teraz grup etnicznych. Co więcej, podkarpacka przyroda może zadziwić wielu miłośników naturalnego porządku świata, a jej różnorodność niejednokrotnie przyprawić o zawrót głowy.

Podkarpackie, zgodnie z wymaganiami współczesnego świata, stawia na nowoczesność, a ta przejawia się poprzez rozwijanie całej dostępnej infrastruktury i tworzenie nowych możliwości zarówno dla mieszkańców, jak też potencjalnych inwestorów z kraju i zagranicy. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nasze województwo dysponuje wszechstronnie wykwalifikowaną kadrą pracowników, gotowych podjąć wyzwania we wszystkich dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. Ogromny potencjał tkwiący w młodych ludziach, nabywających w podkarpackich uczelniach niezbędną wiedzę i doświadczenie, jest wielką szansą tego regionu na dalszy rozwój i sprostanie wciąż napierającej konkurencji. Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej nasze województwo odpowiedzialnie przyjęło niejako na siebie ciężar kontaktów z partnerami z Ukrainy i pomocy w działaniach zmierzających do włączenia się naszego wschodniego sąsiada w struktury unijne.

Jesteśmy zaangażowani, bo z determinacją dążymy do rozwoju województwa i podnoszenia jakości życia tutaj. Jesteśmy prospołeczni, a nasze umiłowanie dla zmagania się z różnymi przejawami codzienności znajduje wyraz w licznych organizacjach pozarządowych. Jesteśmy otwarci na wszystkie dobre pomysły, które mogą służyć nam i naszej małej Ojczyźnie. Jesteśmy po prostu pozytywnie zakręceni.