layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Uczniowie szyją maseczki na zajęciach on line

200406 maseczkix160 1Do akcji szycia maseczek ochronnych włączyli się uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Dzięki współpracy z Hufcem ZHP Nowy Dwór Mazowiecki maseczki będą atestowane i użytkowane w szpitalach.

Uczniowie chętnie uczestniczą w popołudniowych kursach szycia. Spotykają się co czwartek po południu na swojej grupie facebookowej. A uczy ich nie byle kto, tylko wychowawczyni wraz ze znaną projektantką mody, Militą Nikonorov, która zachwyciła się pomysłem szkoły. Dla uczniów jest to fantastyczna przygoda i doskonała forma wytchnienia po mocno obciążających lekcjach online. Ważne jest również to, że szycie maseczek jest dla uczniów konstruktywnym pomysłem na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami związanymi z zagrożeniem koronawirusem oraz przymusową izolacją. Wychowawczyni dr Aldona Dydek informuje: „Do wykonania maseczki trzeba użyć odpowiedniego materiału np. bawełny, igły i nitki oraz elastycznych gumek. Maseczka noszona kilka godzin może zostawiać ślady na twarzy, bawełna z pewnością będzie odpowiednia dla naszej skóry. Samo szycie nie jest trudne, podczas lekcji udzielam uczniom prostych instrukcji i wspólnie robimy coś dobrego dla innych. Możemy pobyć razem, to szczególnie ważne, gdy uczniowie nie chodzą do szkoły”.


W szycie maseczek może się zaangażować każdy. Każdy uczeń, rodzic, każdy członek rodziny, który potrafi szyć lub posługiwać się nożyczkami. Dla dr Aldony Dydek to bardzo ważne: „Przy tej akcji wspaniale widać jak wiele jest osób, które chcą pomóc. Każdy może również uszyć maseczkę dla siebie, dla swoich bliskich, a zwłaszcza dla dziecka, bo te dostępne w sprzedaży dla maluszków są za duże. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy! W razie porad, instrukcji jesteśmy do waszej dyspozycji”.

 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

 

rzeszow airport 460

 

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc