layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem w Filharmonii

181130 wielkie pytania1Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Michałem Ogórkiem w Filharmonii Podkarpackiej inauguruje trzeci cykl otwartych wykładów „Wielkie pytania w nauce”. Wykłady wybitnych postaci świata nauki i kultury organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania oraz Fundację „Tygodnika Powszechnego” cieszą się w Rzeszowie wielką popularnością. Warto więc już rezerwować bilet na 5 grudnia. Rejestracja w Internecie już ruszyła.

Prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek to mistrzowie w posługiwaniu się językiem polskim. Podczas wykładu w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie podpowiedzą publiczności, jak rozmawiać, by się porozumieć. Obaj potrafią mówić ze swadą i słyną z dowcipu. Spotkanie zapowiada się zatem ciekawie.

Prof. Jerzy Bralczyk, znany językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, jest autorem wielu książek i częstym gościem telewizyjnych programów. Podobnie jak Michał Ogórek, dziennikarz i felietonista.

Podczas spotkania pt. „Sztuka rozmowy” będą radzić słuchaczom, jak sprawić, by rozmowa była przyjemnością, jak umiejętnie wyrażać swoje myśli.

Michał Ogórek mówi: „Wymianę zdań zastąpiły już inne formy komunikacji: zaocznej. Mejle, fejsbuki, sms-y to rozmowy, które prowadzi się jakby samemu, nawet nie znając interlokutora albo go wcale nie mając. Trudno się na to gniewać, ale warto mieć na uwadze, jak często przypomina to znaną piosenkę ludową “gadał dziad do obrazu, a obraz doń ani razu”. Okazuje się, że nawet tego nie wymyśliliśmy w naszych czasach!”

Ważną częścią spotkania będzie też dyskusja o perswazji i manipulacji językowej wykorzystywanej do budowania przewagi nadawcy nad odbiorcą, tworzenia wypowiedzi z ukrytym celem i działania na emocje. Spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz – finalista Nagrody Literackiej Nike 2018.

Spotkanie „Sztuka rozmowy” rozpoczyna trzecią edycję cyklu „Wielkie pytania w nauce”, które organizuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Fundacja „Tygodnika Powszechnego”. Cykl realizowany będzie we współpracy z „Tygodnikiem Powszechnym”. Pierwsza edycja zrealizowana została w 2016 roku. Nagrania tamtych wykładów można obejrzeć w serwisie You Tube.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Należy jednak wcześniej zarezerwować miejsce, rejestrując się na stronie wielkiepytania.wsiz.pl. Spotkanie 5 grudnia, zaplanowano na godz. 17, a zajmowanie miejsc w Filharmonii Podkarpackiej będzie możliwe od godz. 16:00. Rezerwacja biletów jest ważna do godz. 16:30. Po spotkaniu istnieje możliwość nabycia publikacji, rozmowy z bohaterami wykładu oraz uzyskania autografów.

Łącznie w ramach trzeciej edycji cyklu „Wielkie pytania w nauce” zrealizowane zostaną 3 spotkania. Kolejne odbędą się 27 lutego i 3 kwietnia.

181130 wielkie pytania

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc