layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Wystwa "Ocalić o zapomnienia”

rzeszow wystawa160W dniu 4 września br., o godz. 12.00 w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego odbędzie się otwarcie wystawy "Ocalić o zapomnienia”.

"Ocalić o zapomnienia” to pojęcie bliskie każdemu człowiekowi. Każdy z nas doświadcza upływającego czasu, widzi zmiany zachodzące wokoło.

Tematem czerwcowych warsztatów było właśnie to „ocalenie", zachowanie pewnych ważnych dla każdego z nas przestrzeni, w których żyjemy.

Autorzy, którzy zostali zaproszeni do tej wystawy, prezentują to co dla nich istotne, ulotne i przemijające, ale także to co jest blisko nich, miejsca w których żyją. Dzielą się z nami tym, co warto ocalić od wspomnianego zapomnienia. Fotografie prezentowane na wystawie, zachęcają do refleksji nad tym co ważne. Chcą skupić uwagę widza na przyrodzie, która często bardzo dynamicznie się zmienia, na architekturze, która z latami traci swoją świetność, na ludziach, którzy odchodzą. Chcą nam to pokazać, by zarówno dziś jak i po latach z sentymentem popatrzeć na te fotografie i z westchnieniem powiedzieć do siebie "tak kiedyś było", a widzom, oglądającym ekspozycję, aby towarzyszyły emocje i nastrój, jak przy oglądaniu starego albumu rodzinnego. Autorami prac są wyróżnione osoby w trakcie odbywających się w Komańczy warsztatów fotograficznych pod tym samym tytułem: „Ocalić od zapomnienia - zapiski fotograficzne".

rzeszow wystawa

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc